26. 6. 2020

Online kurz ajurvédy - srozumitelně a prakticky

Online kurz ajurvédy - srozumitelně a prakticky

O ajurvédě bylo napsáno mnoho knih. Možná jste se z nich také snažili vstřebat to nepřeberné množství podrobných informací, ale i přes veškerou snahu o pochopení pro vás zůstali cizokrajné pojmy tajemstvím. Jedno védské přísloví říka, že: "Moudrost knih zůstane vždy v knihách." a tedy ty nejcennější znalosti jsou vždy předávány ústně. Být v přítomnosti moudrosti a moci ji skutečně nasát. Připravili jsme pro vás s Timem ucelený online seminář o tom, jak se konečně zorientovat v hlubokých vodách ajurvédy, jak se životem bavit a jak (si) ho skutečně užít. 

Ajurvéda, to je tisíce let staré indické učení o tajích života, které nám i dnes nabízí jednoduchá doporučení, jak žít zdravější a spokojenější život v harmonii se sebou a se svým okolím. Ajurvéda totiž není strnulým systémem. Je živým, proměnlivým organismem tak jako naše tělo. Máme-li o ajurvédě dobrý základní přehled, začne nám řeč těla dávat smysl, budeme mu umět naslouchat a dát mu to, co v danou chvíli potřebuje. 

 

Úterý 14.7. od 18 do 20:30h - Přiveďme oheň zpět do života

- základní kostra a přehled, který vám pomůže usadit detailní informace do širšího kontextu

- posvátný oheň Agni

- praktické rady pro každý den, které můžete hned začít používat

- hlavní klíče ke zdraví a cesta z jakékoliv nemoci 

- jak stárnout s grácií

- jak se stát dobrým ajurvédským strávníkem i kuchařem

 

Úterý 21.7. od 18 do 20:30h - Tančeme s životem

- porozumění životním proudům, rytmům a chutím, které tvoří život

- pochopení životní dynamiky

- dóši, guny, elementy

- chutě a sezónnost

- jak mít skvělý život, tančit v jeho rytmu a nešlapat si při tom na nohy

 

Úterý 28.7. od 19 do 20:30h - Otázky a odpovědi

- prohloubení znalostí a jejich použití v každodennosti

- prostor pro diskusi

 

Australana Tima Mitchella mnozí znáte jako učitele Védské meditace. Avšak mimo meditaci, jógu, lodě a plachtětí, je právě ajurvéda Timovou další životní vášní. V průběhu 25 let studoval ajurvédu u mnohých učitelů v Indii a téměř 20 let vedl ajurvédské kurzy vaření v Sydney. Nabízí neotřelý pohled na to, jak žít život s lehkostí, zdravě a radostně, jak nahlížet na naši jedinečnost a představuje ajurvédu jako moudrost, kterou znají babičky na celém světě. S Timem není ajurvéda komplikovanou vědou, ale srozumitelným návodem na život v harmonii s přírodou.

 

Všechny bloky semináře se budou konat online přes aplikaci Zoom v angličtině s překladem do češtiny. Z přednášek budou vytvořeny záznamy, které si všichni přihlášení budou moci až do 23.8. znovu poslechnout. Součástí semináře jsou i podrobné dokumenty s podklady v českém jazyce, kde budete mít vypsané všechny důležité a zásadní informace.

 

Cena: 2 000,-Kč

 

Přihášky, prosím, posílejte na email: ivacenovska@gmail.com. Obratem Vám pošlu potvrzení přihlášky a platební údaje. Po uhrazení částky vám emailem pošlu dokumenty s podklady přednášek.