Hormonální jógová terapie

Hormonální jógová terapie podle Dinah Rodrigues je jednoduché cvičení vhodné na doma, které přirozenou cestou vyrovnává hladinu hormonů v těle. Na víkendovém kurzu se naučíte ucelenou sestavu cviků, která obsahuje tři speciální techniky:

 

  • Bhastrika, dynamický, silný břišní dech, který masíruje břišní orgány. 
  • Dynamické ásany (pozice), které pracují nejen s pánví, ale celkově působí na pohybový aparát. 
  • Tibetská technika vedení energie, mentální technika, která soustředěním pozornosti do žláz s vnitřní sekrecí podporuje celkový účinek cvičení. 

Doplňkem k sestavě jsou také asentistresové cviky, které pomáhají vnitřně zklidnit, zlepšují koncentraci a tím zbavují stresu. Právě stres je jedním z faktorů, které snižují, či rozkolísávají hormonální hladiny.

 

Cvičební sestava je vhodná u žen jako prevence od 35 roku, dále v menopauze, při výkyvech v menstruačním cyklu, při syndromu polycystických vaječníků, při snaze o otěhotnění, při hypofunkci štítné žlázy a problémech s váhou. Působí na libido, zlepšuje paměť, spánek a celkově působí na dobrou náladu. 

  

Termín: sobota 1. února od 14 do 19h a neděle 2. února od 9 do 14h

Cena: 2800,- za osobu (přijdete-li ve dvojici zaplatíte 2500,- za osobu) - studentky, ženy na RD, MD a seniorky 2300,- za osobu

V ceně kurzu jsou materiály ke cvičení. Přihláška je platná po zaplacení zálohy. Absolvování tohoto semináře neopravňuje tuto metodu vyučovat. 

 

Zakladatelkou cvičebního systému je brazilská psycholožka a jogínka Dinah Rodrigues (91 let). Jógu praktikuje již od svých třiceti let. Hormonální jógu ale začala vyučovat a šířit až v pozdnějším věku na popud svého gynekologa. Její gynekolog zjistil, že na svůj věk má velice vysokou hladinu ženských hormonů. Tak začala vznikat unikátní sestava, kterou Dinah nazvala hormonální jógovou terapií. Měla pomoci ženám s obtížnějším průběhem menopauzy. Zjistilo se ale, že hormonální jóga má mnohem širší záběr a pomáhá celkově srovnávat hormonální hladiny v těle.


Kurzem v Chrudimi nás provede Hana Suberová, jedna z prvních certifikovaných lektorek hormonální jógy v Čechách. Hanka je povoláním učitelka němčiny. Dříve spolupořádala projekty pro školky v Německu zaměřené na zdravý pohyb a ekologii. Hormonální jógu vyučuje již od roku 2013 a její moto zní: "Učím, a to i sama sebe, jak najít v životě klid a spokojenost".

 

 

Rezervace
Hormonální jógová terapie
sobota 1. 2. 2020
14:00 - 19:00
Volných míst: 16 z 16
neděle 2. 2. 2020
09:00 - 14:00
Kapacita vyčerpána
Uzavřená lekce
Moje rezervace Moje rezervace jako náhradník