S sebou na lekci

Jdete-li k nám poprvé, máme pro Vás několik tipů, jak se na lekci připravit.

 

1) Doporučujeme pohodlné oblečení, ve kterém se můžete pohybovat ve všech směrech. Lepší je více přiléhavé oblečení - například v předklonech by padající tričko přes hlavu mohlo vyrušovat. Jóga i pilátes se cvičí naboso, případně v protiskluzových ponožkách. 

 

2) V sále jsou volně k zapůjčení veškeré pomůcky na cvičení jako jsou podložky, bločky, pásky, masážní míče a na relaxaci deky i polštářky na oči. Podložku si před cvičením můžete očistit připraveným dezinfekčním sprejem a ubrousky. Chcete-li, můžete si přinést vlastní podložku, či deku.

 

3) Pokuste u vstupu odložit nejenom boty, ale také starosti, myšlenky na práci i na rodinu a než vystoupáte po schodech vzhůru, řekněte si, že právě teď máte čas jen a jen na sebe. 

 

4) Přivítáme vás v recepci, kde nahlásíte své jméno a zaplatíte lekci. Všechny věci si můžete odložit v šatně. Prosím, zkontrolujte si před vstupem do sálu, že jste si ztišili mobilní telefon.

 

5) Cvičební sál je místem ticha a klidu. Prosím, respektujte ostatní a nemluvte v sále. Dopřejte sobě i druhým chvilku ztišení se před začátkem lekce. Položte se na podložku, zaposlouchejte do hudby a relaxujte. Chcete-li si povídat, využijte v recepci pohodlná křesla a drobné občerstvení za libovodný, dobrovolný příspěvek. 

 

6) Pamatujte, že napoprvé bude vždy hodně informací - o pozicích, dechu, pozornosti. Zkušení klienti vám na sebevědomí také nepřidají, ale nenechte se tím vším odradit. Jóga je poznání sebe, ne srovnávání se s druhými. Respektujte vlastní fyzické možnosti. Dovolte si zvládnou a pochytit jen tolik, kolik na první lekci uslyšíte a vstřebáte. Cviky se budou v lehkých obměnách opakovat i na dalších lekcích, tedy příště se dozvíte zase o kousek víc i si zopakujte, co jste slyšeli posledně a uvidíte, že brzy vše hravě zvládnete. :-)

 

7) Užívejte si lekce s otevřenou myslí, zvídavým duchem a buďte k sobě laskaví, protože jóga, stejně jako sám Život, je prožitek přítomného okamžiku v těle.

 

Těšíme se na Vás :-)