Typy a styly jógy

Moderní jóga je tvárná a svůj rytmus ladí s rozličnými potřebami lidí. Také u nás si můžete vybírat z různých typů jógy, dle svých fyzických možností. Všechny lekce jsou smíšené, tedy otevřené ženám i mužům. Popis jednotlivých typů lekcí Vám napoví, jak lekce probíhá a jak je náročná, abyste si mohli snadno vybrat tu svou.

 

Power jóga

Power jóga je vhodnou lekcí pro všechny, kteří mají rádi dynamické cvičení, rádi se zapotí a chtějí tělo více posílit. Lekce začíná krátkým zklidněním těla i mysli a přivedením pozornosti k nadcházejícímu cvičení. Následuje rozdýchání, nácvik plného dechu a úvodní protažení. Plynule navazuje samotná ásanová praxe, nebo-li rychlejší střídaní jednotlivých jógových pozic v souladu s dechem. Lekci uzavírá relaxace vleže na zádech pro hlubší uvolnění těla.

Termíny a rezervace


Jóga pro zdravá záda

Jógu pro zdravá záda ocení především lidé se sedavým zaměstnáním. Lekce je jemnou variatnou jógy, která pomáhá tělo především uvolňovat a protahovat. Začíná se vleže na zádech zklidněním těla, přivedením pozornosti ke cvičení, k dechu a nácvikem plného dechu. Následuje postupné uvoňování a jemné protahování těla, aktivace a posílení centra těla. V lekci využíváme pomůcky, pozornost věnujeme vědomému pohybu, správnému opření o chodidla a dlaně a celkovému držení těla v jednotlivých pozicích. Hodina je zakončena relaxací vleže na zádech pro ještě hlubší uvolnění těla.

Termíny a rezervace


Jóga pro formování postavy

Jóga pro formování postavy je dynamický styl jógy, u kterého se jistě zapotíte. Základem lekcí je plynulé střídání jednotlivých jógových pozic (asán) v souladu s dechem ve specifických sestavách pro formování pevné a zároveň pružné postavy. Chcete-li opravdu na maximum využít blahodárných účinků jógy a cvičením i detoxikovat organismus, můžete zapojit dech udžají, který tělo zahřívá a očišťuje. Na lekci se ho naučíte spolu s plným jógovým dechem. Pozornost bude věnována zapojení pánevního dna, posílení celého středu těla (hlubokého stabilizačního systému), problémovým partiím břicha, boků, stehen i paží. Lekci ukončíme vedenou relaxací, která tělo i mysl příjemně uvolní.

Termíny a rezervace


Relaxační jóga

Relaxační jóga je určena všem, kteří se cítí hodně unavení a nemají doma dostatečný protor, čas a klid na odpočinek. V první polovině lekce tělo uvolníme, rozmasírujeme a lehce protáhneme. Tělo a mysl fungují jako spojené nádoby, čím více uvolníme tělo, tím více napomůžeme zklidnění mysli. Druhá polovina lekce bude věnována prodloužené, vedené relaxaci. Za pomoci slov, hudby, aromaterapie a polštářků na oči, se tělo i mysl ponoří do hlubokého uvolnění. Nahromaděné napětí i stres se odplaví a zůstane pocit lehkosti a klidu. Tato lekce je vhodná i pro těhotné ženy. 

Termíny a rezervace


Hatha jóga

Hathajóga je stylem jógy, kde se nepospíchá. V lekci se spojuje dech s delší výdrží v jednotlivých ásanách. Cílem je zapojit každý sval v těle, zklidnit mysl a vše dokonale prodýchat. V každé pozici po určitou dobu vydržíme, abychom byli schopni bděle vnímat propojení těla a mysli. Tímto se naše pozornost postupně přenese do nitra a my zapomeneme na okolní svět. Mysl i tělo si odpočine od každodenního stresu a po lekci se budete cítit jako znovuzrození.

Termíny a rezervace


Jemná jóga

Jemná jóga je poklidnou dopolední lekcí pro příjemné protažení. Po úvodní relaxaci budeme sledovat dech, který přivede plnou pozornost k tělu. Zaměříme se na vědomý, mírný pohyb. Budeme se snažit vnímat, co se s tělem děje v jednolivých pozicích, jak se dobře opřít o dlaně a chodidla a srovnat tělo tak, abychom nepřetěžovali klouby. Využijeme také různé pomůcky - bločky, pásky, míčky a balonky. Lekci zakončíme vedenou relaxací vleže na zádech za doprovodu hudby a vonných olejů. Tato lekce je vhodná i pro těhotné ženy. 

Termíny a rezervace